تابلو آرزوها چیست و چه اهمیتی دارد ؟

تابلو آرزوها چیست و چه اهمیتی دارد ؟

چکیده :

تخته آرزوها ابزاری است برای شفاف سازی، آگاهی و متمرکز ماندن بر هدف هایی که در زندگی دارید. در حقیقت، این تخته نمایش دهنده چیزهایی است که در زندگی خواهان داشتنشان هستید .

می گویند هر وقت رویایی در سر دارید باید به خودتان اجازه دهید که فراتر از غیرممکن ها بروید و آن رویا را در واقعیت تصور کنید.

اگر بتوانید به آن فکر کنید اتفاق خواهد افتاد و اینجاست که « تابلو آرزوها » اهمیت خودش را نشان می دهد. تصویرسازی، مفهومی از شفافیت اهداف را ارائه میدهد. با استفاده از  تابلو آرزوها شما رویاهایتان را در غالب تصویر از کائنات مطالبه می کنید. قلب و ذهنتان را باز می کنید تا این تصاویر را به عنوان حقیقت بپذیرید. تابلو آرزوها تصویری است که نشان می دهد آینده شما چطور خواهد بود. تاکنون افراد زیادی از تابلو آرزوها به طور موثر و مفید استفاده کرده اند. حالا نوبت شماست. شما هم باید سعی کنید از آن استفاده کنید البته اگر بخواهید و تمایل داشته باشید .

« به محض اینکه بدانید که تابلو آرزوها برای موفقیت و رسیدن شما به هدفهایتان در زندگی مهم و مفید است، فورا برای خودتان یک تابلو درست خواهید کرد »


حالا چطور تابلو آرزوهایمان را درست کنیم ؟

مرحله ی اول : 

یک روش برای درست کردن تابلو آرزوهایتان انتخاب کنید. شما می توانید به شکل های مختلف این کار را انجام دهید. می توانید روی دسک تاپ کامپیوترتان یک تابلوی آرزو برای خودتان درست کنید. یا میتوانید روی یک پوستر روی دیوار اتاقتان نصب کنید. حتی میتوانید پوشه ای برای تابلو رویایتان درست کنید و در کیفتان قرار دهید. فرقی نمیکند از چه راهی تابلوی آرزوهایتان را درست کنید. فقط کافیه کمی فکر کنید و راحتترین راه ممکن را انتخاب کنید .


مرحله ی دوم :

از رنگها استفاده کنید. رنگهای براق و درخشان خیلی خوب و تاثیرگذار عمل می کنند. اساس و هدف ساختن تابلو آرزوها این است که رویاهایتان را به طور موثر بسازید. انتخاب رنگهای روشن به جذب مثبت رویاها و آرزوهایتان کمک می کند .مرحله سوم : 

هدف هایتان را به صورت مکتوب بنویسید . بنویسید که دقیقا از زندگی چه می خواهید. دوست دارید کدام قسمت از زندگی شما تغییر کند. تعیین کنید چه چیزی می خواهید .


مرحله چهارم : 

تصاویر و عکس تهیه کنید. یکی از ویژگیهای مهم تابلو آرزوها این است که نمایش دهنده تصویری قابل مشاهده از رویای ذهنی شماست. بعد از اینکه هدف هایتان را روی کاغذ نوشتید باید عکس هایی مناسب که نشان دهنده رویاهایتان باشد تهیه کنید. از آن عکسها پرینت بگیرید .مرحله پنجم : 

شروع کنید و تابلو آرزوهایتان را درست کنید. رویاهایتان را به دسته های مختلفی تقسیم کنید. مسائل کاری ، روابط خانوادگی ،اجتماعی ، مسائل مالی ، سلامتی ، مسائل روحی و معنوی و هر چیز دیگری که دوست دارید. با توجه به گروهبندی دلخواهتان عکسهایی را که قبلا تهیه کردید بین این دسته ها تقسیم کنید و بچسبانید و تابلو آرزوهایتان را بسازید .


مشخصات یک تابلو آرزوی خوب :

اگر میخواهید تابلو آرزوهایتان واقعا تاثیر گذار و خوب باشد اول مطمئن شوید که استانداردهای زیر را داشته باشند :

باید شوق برانگیز و الهام بخش باشد :

این تابلو باید شما را به شوق و هیجان بیاورد به طوریکه وقتی به آن نگاه می کنید برای آمدن فرداها هیجان و شور و اشتیاق زیادی داشته باشید و بیشتر و بیشتر تا جایی که میتوانید برای رسیدن به رویاهایتان تلاش کنید.

خیلی شلوغ و درهم و برهم نباشد :

شما ممکن است رویاها و آرزوهای زیادی داشته باشید اما نباید تابلو آرزوهایتان را خیلی شلوغ و بی نظم و انباشته از عکسهای زیادی کنید.

باید مشخص و معین باشد :

چیزهایی را در این تابلو قرار دهید که واقعا خواهان آنها هستید نه چیزهایی که فقط دوست دارید

سرگرم کننده و مفرح باشد :

از انجام دادن و تکمیل کارهایی که شما را به این اهداف میرساند لذت ببرید و برای شما مثل یک سرگرمی و تفریح باشد .


نکاتی برای استفاده بهتر از تابلوی آرزوها :

به تخته رؤیای خود نگاه کنید و از آن انگیزه بگیرید .

آن را در دست بگیرید و آینده خود را با آن درونی سازید .

تمام کلمات انگیزشی و عبارات تأکیدی روزانه را با صدای بلند بخوانید .

حس خوشایند رسیدن به خواسته هایتان را در وجود خود زنده کنید .

خودتان را در آینده مطلوب خود مجسم کنید .

طوری آن را باور داشته باشید، گویی همین حالا به آن رسیده اید .

برای خیر و برکتی که هم اکنون در زندگی شما جاری است، سپاسگزاری کنید .

هر یک از اهدافتان را که محقق شدند به زبان بیاورید .

تغییراتی را که دیده اید یا حس کرده اید نیز به زبان بیاورید .

حضور خدارادر زندگی خود با تمام وجود حس کنید .

به عملکرد قانون جذب در زندگی تان واقف باشید و آن را به زبان بیاورید .

هر شب قبل از خوابیدن و هر صبح قبل از بیرون آمدن از رختخواب به این تخته نگاه کنید .


** نمونه هایی مشهور از قانون جذب با تابلوی آرزوها :

 ** جان آسِراف **

جان آسراف ، صاحب شرکت و نویسنده موفق ، درفیلم مستند انگیزشی راز ، مفهوم تابلو تخیل را با ذکر داستانی از زندگی خودش بیان کرده است .

در ماه می سال 2000 ، جان در دفتر خانگی خودش در خانه تازه و زیبایش در کالیفرنیای جنوبی مشغول به کار است ، پسر 5 ساله او وارد اتاق شده و از او سوال می کند در جعبه های داخل اتاق چه چیزی وجود دارد ، جان پاسخ می دهد که تابلوهای تخیلش در آنها قرار دارند . پسر او نمی داند منظور پدرش از تابلوها چیست ، پس جان یکی از جعبه ها را باز می کند تا به او نشان دهد . وقتی جان دومین تابلو را از جعبه بیرون می کشد ، شروع به گریه می کند . روی آن تصویری از یک خانه 7000 فوت مربعی با بیش از 6 جریب زمین تماشایی بود که در سال 1995 از مجله خانه های رویایی جدا کرده بود و روی تابلو چسبانده بود . آن خانه دقیقاً خانه ای بود که چند هفته قبل خریداری کرده بود و این دلیلی بر کارایی قانون جذب می باشد .

** جیم کری **

جیم کری ، کمدین جوانی که سعی داشت در هالیوود به موفقیت برسد ، آماده بود تا با تبدیل شدن به یک کمدین و هنرپیشه حرفه ای به رویاهایش دست یابد . او فقط در یک کلوپ شبانه در لوس انجلس نمایش اجرا می کرد و از سوی حاضران هو می شد . یک روز او در بالای تپه مولهلند درایو با خودش خلوت کرده بود ، به شهر زیر پای خودش نگاه کرد ، شهری که موفقیت یا شکست او را در آینده رقم می زد . دسته چک خود را بیرون کشید و چکی برای خودش به مبلغ 10 میلیون دلار نوشت و پایین آن نوشت « به خاطر ارائه خدمات هنری » . از آن پس او همیشه و هرجا که می رفت این چک را در کیف پول خود داشت . در سال 1995 بعد از موفقیت فیلم های خارق العاده ؛ ایس ونچورا ، کارآگاه حیوانات ، احمق و احمق تر و ماسک ، مبلغ قرارداد او به 20 میلیون دلار رسید .


نتیجه گیری :

 تابلوی آرزوها یک وسیله مهم در جعبه ابزار موفقیت شما می باشند . ساخت آنها ارزان است و ارزش نهفته آنها بی اندازه است . تعیین کنید در زندگی چه می خواهید و خود را 100 درصد متعهد به دنباله روی آن کنید که اولین گام خلق تابلو آرزویتان و فعال کردن قانون جذب برای واقعیت بخشیدن به رویاهایتان است 


مهدی قلی زاده

مدیر گروه تحقیقاتی راز ذهن ثروتمند

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط

در صورتی که علاقمند به دریافت مطالب با کیفیت در زمینه های موفقیت هستید ایمیل معتبری را وارد نمایید تا بتوانیم مطالب ارزشمندی را برایتان ارسال کنیم .