ثروتمندان خود ساخته چگونه به موفقیت مالی می رسند؟

ثروتمندان خود ساخته چگونه به موفقیت مالی می رسند؟

چکیده :

یادداشتی از برایان تریسی

شما همانی می شوید که به آن فکر می کنید !

تقریبا بیشتر مواقع، همانی می‌شوید که به آن فکر می‌کنید.

ثروتمندان خود ساخته چگونه به موفقیت مالی می رسند؟

یادداشتی از برایان تریسی


*شما همانی می شوید که به آن فکر می کنید*

تقریبا بیشتر مواقع، همانی می‌شوید که به آن فکر می‌کنید. اگر از صمیم قلب می‌خواهید که پولدار شوید، به تمام اهداف مالی خود دست یابید و به عنوان یک ثروتمند خودساخته بازنشسته شوید، یکی از زیرکانه‌ترین کارهایی که می‌توانید انجام دهید این است که عادت فکر کردن و عمل کردن را که صدها هزار نفر و حتی میلیونها نفر را تبدیل به ثروتمندی خودساخته کرده است، در خود پرورش دهید. مثل تمام عادت‌ها، این عادات موفقیت مالی نیز با تمرین و تکرار، قابل آموختن هستند.


*افکار شما باعث موفقیت مالی شما می‌شوند*


 

اولین کشف در مورد الگوهای فکرکردن در مورد ثروتمندان خودساخته این است که آن‌ها عادت دارند در بیشتر مواقع به شرایط استقلال مالی فکر کنند. در سنین جوانی یا در نقطه خاصی از زندگی، آن‌ها بر دستیابی به اهدافی خاص برای موفقیت مالی تمرکز می‌کنند.
ثروتمندان خودساخته برای خود این قانون را ایجاد می‌کنند تا هر فداکاری لازم برای دستیابی به این اهداف مالی را انجام دهند. آن‌ها زندگی مالی خود را صرف سازماندهی و سازماندهی مجدد می‌کنند تا جایی که همه موارد هماهنگ باشند و در حرکت به سوی تحقق آن اهداف خاص مالی به آن‌ها کمک کنند.


*چگونه ثروتمندان خودساخته، اهداف مالی خود را تعیین می‌کنند*


 

بسیاری افراد در رابطه با پول، عادت‌هایی خلاف عادت‌های ثروتمندان خودساخته دارند. اکثر افراد به جای تعیین اهداف مالی و فکر کردن در مورد پس‌انداز پول و موفقیت مالی، به خرج کردن و لذت بردن از هر پولی که به دست‌شان می‌رسد و هر چیزی که می‌توانند از دوستان‌شان قرض بگیرند یا در کارت اعتباری آنان موجود است، فکر می‌کنند.
در نقطه‌ای خاص از زندگی، هر فردی به چهارراه اهداف مالی خود می‌رسد. یک راه به سمت درآمد، پس انداز و جمع کردن پول می رود، درحالیکه راه دیگر به سمت درآمد، هزینه و قرض پیش می‌رود. به عنوان فردی بالغ و مسئول، باید تصمیم بگیرید که می‌خواهید به کدام راه بروید. مهم نیست که تاکنون در کدامین راه قدم برمی‌داشتید، شما آزادید راهی را که از امروز می‌خواهید سپری کنید، انتخاب کنید.


*زندگی مالی خود را کنترل کنید*


 

نقطه آغاز موفقیت مالی و پیوستن به جرگه ثروتمندان خودساخته برای شما، پذیرفتن مسوولیت زندگی مالی‌تان است. بسیاری از افراد هیچ‌گاه چنین کاری نمی‌کنند. بلکه به جای آن هیچ هدف مالی برای خود تعیین نمی‌کنند، روزها و پول خود را صرف می‌کنند، به شانس اعتماد می‌کنند با این عقیده که به هر حال، یک وقتی، کسی برای نجات می‌آید. آن‌ها هدف مالی تعیین نمی‌کنند بلکه بلیت بخت‌آزمایی می‌خرند، شرط‌بندی می‌کنند و به برد در بازار سهام فکر می‌کنند و همیشه برای پول نگرانی دارند. حقیقت این است که موفقیت مالی و پول با ثبات، پول دراز مدت است.
بسیاری از ثروتمندان خودساخته اهداف مالی و زندگی مالی خود را به نحوی سازماندهی می‌کنند که ارزش دارایی آن‌ها در هر سال 8 تا 10 درصد نسبت به پولی که در ابتدای کار داشتند، افزایش می‌یابد. آن‌ها اهداف مالی خود را تعیین می‌کنند و درپی برنامه‌های ثروتمند شدن سریع و پول آسان نیستند. آن‌ها صبور، استوار و دوراندیش هستند. آن‌ها این قانون را برای خود می‌گذارند که طی سال‌ها پس‌انداز کنند و پول جمع کنند. آن‌ها قمار نمی‌کنند، خطر نمی‌کنند یا دنبال راه‌های سریع و آسان پولدارشدن نیستند. در نتیجه این روش تفکر در مورد پول، هر سال ثروت آن‌ها افزایش می‌یابد. ناگهان از مرز میلیارد می‌گذرند و همچنان به این راه ادامه می‌دهند.


*ذهنیت یک ثروتمند خودساخته را در خود پرورش دهید*


 

وقتی تبدیل به شخصی می‌شوید که می‌تواند اهداف مالی تعیین کند و یک میلیون دلار یا بیشتر پس‌انداز کند، می‌توانید شخصی باشید که دومین یا سومین میلیون دلار را هم می‌تواند به دست آورد. حتی اگر اتفاقی رخ دهد و شما تمام پول خود را از دست بدهید، قادر خواهید بود دوباره آن را به سرعت بازگردانید زیرا شما تبدیل به شخصی شده‌اید که می‌تواند یک ثروتمند شود و وقتی که چنین شخصیتی را به دست آورید، هرگز آن را از دست نخواهید داد.
ثروتمندان خودساخته از روی شانس به این موفقیت مالی دست نیافته‌اند. برای اینکه یک میلیونر خودساخته شوید، باید اهداف مالی تعیین کنید و هر روز برای رسیدن به موفقیت مالی کار کنید.
مهدی قلی زاده

مدیر گروه تحقیقاتی راز ذهن ثروتمند

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط

در صورتی که علاقمند به دریافت مطالب با کیفیت در زمینه های موفقیت هستید ایمیل معتبری را وارد نمایید تا بتوانیم مطالب ارزشمندی را برایتان ارسال کنیم .