اجرای راز قانون جذب در زندگی(2)

اجرای راز قانون جذب در زندگی(2)

چکیده :

این مقاله بخش دوم چکیده ای از سخنرانی های روانشناس معاصر آنتونی رابینز است که طی چند مقاله تقدیم حضور شما دوستان میگردد:

 

عشق در باطن شماست

عشق الهی، یکی از قوای ذهنی و معنوی خودتان است. عشق را نباید بیرون از وجود خودتان جستجو کنید. بر خودتان و جهان درونتان مسلط شوید و از هر گونه ترس، آزار، ناامیدی و دلسردی رها باشید.

اجرای راز قانون جذب در زندگی

"بخش دوم"

عشق در باطن شماست

عشق الهی، یکی از قوای ذهنی و معنوی خودتان است. عشق را نباید بیرون از وجود خودتان جستجو کنید. بر خودتان و جهان درونتان مسلط شوید و از هر گونه ترس، آزار، ناامیدی و دلسردی رها باشید.

همین که شعله عشق در وجودتان روشن شود، همه جا را نورانی می کند. به محض اینکه دل از محبت لبریز شود، جهانتان را درخشان و تابناک می سازد و اشخاص، اوضاع و شرایط درست را به سوی خودتان می کشانید. به این ترتیب بر کامیابی و شادمانی تان می افزائید و چندی نمی گذرد که در می یابید به جای اینکه دستخوش حوادث دنیا باشید، دنیا به اندیشه ها و احساساتان پاسخ مثبت می دهد و به شگفت انگیز ترین شکل و با شادمانی به شما پاسخ می دهد.

عشق، موانع به ظاهر محال را ذوب می کند و از سر راه برمی دارد. محبت غیر ممکن را ممکن می سازد.

برای آینده نقشه بکشید

من برای تمام مراحل زندگیم از نظر مسائل شخص، احساسی، اجتماعی، روحی, فیزیکی، مادی و..... برنامه ریزی به دست بیاورم، به روشنی مشخص کردم.

با این کار توانستم جایگاه کنونی ام را بشناسم و نقشه ای برای آنچه در آینده می خواستم، طراحی کنم. من به این ترتیب، نقشه ی جاده های موفقیت را تنظیم کرده بودم. اکنون اعتراف می کنم که همه ی آنها عملی نشدند ، اما 80درصد برنامه هایم در کمتر از دوازده ماه با موفقیت انجام شد.

اهدافم خیلی بزرگ بودند، ولی عملی شدند، چون ایمان و توانایی ام بزرگتر از اهدافم بود.

تنظیم اهداف، قدرت تغیید هر چیز را به وجود می آورد. وقتی اهدافتان را می نویسید، خلاق می شوید، انگیزه پیدا می کنید و وقتی آنها به واقعیت پیوستند، مسیر مقابل روی تان، روشن تر و واضح تر می گردد.

گاهی تصور کنید در مراسم تدفین خودتان هستید

ممکن است این فن برای بعضی افراد ترسناک به نظر برسد، ولی قطعاً یک راه موثر برای درک اهمیت کارها در زندگی ما و بسیار ضروری است.اینگونه به خودتان این شانس را داده اید، تا برایتان فرصت باقی است به گذشته بازگردید و ازین پس رفتارتان را تصحیح کنید. با امتحان این موضوع، آن صفات انسانی را که اینک برایتان با ارزش اند، برگینید و آنها را در وجود خودتان متجلی سازید.

خوشبین بودن ، به شما کمک می کند

ضمیر باطن، کور ذهن و تنگ نظر نیست. مجموعه ای پر بار از ایده های جورواجور در اختیار دارد که در صورت نیاز آنها رات در ضمیر آگاه حاضر می کند و به موقع شما را از تنگنایی که در آن گرفتار آمده اید، رهایی می بخشد. اگر بتوانید ضمیر باطنتان را به این نکته متقاعد کنید که سرمایه ی وجودی شما در ذاتتان قرار دارد، همین کافی است تا در تمام عمر از این عامل بهره بگیرید و هیچ ترسی به دل راه ندهید و در هر وضعی که زندگی می کنید، ترس و وحشتی از بی پولی و تنگدستی به دل راه ندهید.

وقتی شبها در بستر خواب فرو می روید، کلمات " رفاه، آسایش و خوشبختی " را به آرامی و ملایمت چندین بار به زبان بیاورید تا در اعماق جانتان ریشه بگیرد.

نتایج این کار شگفت انگیز تر از آن است که حتی فکرش را می کنید. این کار شعبده بازی نیست، یکی دیگر از فنون ضمیر باطن است.

صبور باشید

صبوری، باعث خلق دنیایی سرشار از آرامش و مالامال از صلح و صفا و شخصیتی عاشق برایتان می شود. هر قدر بیشتر صبور باشید، بیشتر زندگی را همانطور که هست، می پذیرید تا سپس به آنچه می خواهید برسید.

بدون صبر، زندگی خیلس ترسناک است...زود غمگین شده، رنج می کشید و اذیت می شوید. با صبر و تحمل می توانید بی گناهی را در سیمای همنوعانتان ببینید. با چنین تفکری تمام انسانها را خوب و دوستداشتنی و معصوم می بینیم و لحظاتی که می تواند برای شما عصبانیت به همراه داشته باشد، به دقایقی سرشار از لذت و خوشی برایتان تبدیل می شود.

همیشه یک همسر خوشحال و راضی، یک همسر خوب است

من توصیه نمیکنم و نمیگویم که وظیفه دارید همسرتان را خوشحال کنید، بلکه می خواهم بگویم وظیفه ی هر شخصی است که در زندگیش شاد باشد، اما این خود شخص است که برای خودش تصمیم میگیرد که میخواهدشاد باشد یا غمگین

همسرتان شریک تمام لحظات زندگی شماست و باید اورا درست مثل بهترین دوستتان بدانید و با او رفتار کنید.از خودتان بپرسید، با چه کاری می توانید رضایتتان از زندگی و عشقتان را به همسرتان نشان دهید؟

جواب آن بسیار آسان است...خالصانه و متواضعانه به او بگویید : " از زحماتت متشکرم..."

از این نکته مهم آگاه باشید که هر قدر همسرتان از شما راضی تر باشد و در کنارتان احساس خوشبختی کند، این خود شما هستید که از زندگی راحت تری برخوردارید.

قدرت شگفت آور کلمات

کلمات قادرند میان دو نفر دوستی یا دشمنی به وجود بیاورند یا رابطه ای را تقویت یا به طور کلی از بین ببرند. این شما هستید که به پدیده های اطرافتان مفهوم می بخشید. معنای پدیده های اطراف، نتیجه ی کلماتی هستند که خود آگاه یا ناخودآگاه برای توصیف آنها به کار می برید و احساس تان نسبت به این پدیده ها هم با توجه به همین کلمات شکل می گیرند.

برای ایجاد احساساتی که آنها را دوست دارید، مهمترین مسئله، توسعه ی دامنه ی لغاتی است که از آنها استفاده می کنید. افرادی که از کلمات منفی استفاده می کنید.

افرادی که از کلمات منفی استفاده می کنند، نسبت به زندگی هم احساس منفی دارند، اما اشخاصی که از کلمات مثبت و نیروبخش بهره می گیرند، مثل نقاشی هستند که تجربیات زندگیشان را با رنگهای مختلف و نیروزا ترسیم می نمایند.

شما هم میتوانید برای تغییر احساساتتان قدمی بردارید. بعنوان مثال عادت کنیدکه از کلمات نیروبخش و مثبت بهره بگیرید.

مطمئن باشید که با استفاده ی دائمی از این کلمات، زندگی لذت بخش تری خواهید داشت.

ترس چیست ؟

ترس، احساسی است که باعث می شود مغز در برابر وقوع احتمالی ناراحتی، فعال می شود. ترس، کل سلسه اعصاب را تحت تأثیر قرار می دهد. این احساس می تواند بسیار قوی باشد. ترس، هر چه عمیقتر باشد، درونی ترین قدرتهای انسان را به حرکت وا می دارد. به هنگام ترس، جسم هم به حالت آماده باش در می آید.

این نکته بسیار مهم است که ترس در جای خودش، احساس مفیدی است. از ترس نهراسید، اما آن را محدود کنید، چون در غیر این صورت، ترس شما را محدود خواهد کرد و دیگر برخلاف هدف اصلی اش، از شما حمایت نخواهد کرد.

در واقع شکست وجود ندارد. فقط در صورتی شکست را تجربه می کنید که به خودتان بگوئید ،" شکست خوردم " 

نوع نگرشتان به خویشتن، تحت تأثیر قوانین فکری شماست و مهم نیست دیگران چه تصویری از شما داشته باشند. دقیقا مطابق با معیارهای خودتان، شما فردی شکست خورده یا موفق هستید.

تعبیر من از موفقیت اینست که، مهم نیست موقعیتم چگونه باشد، حتی اگر چیزی را از دست بدهم، ولی بتوانم چیزی یاد بگیرم، موفق خواهم بود. بنابر این اگر در کاری چیزی بدست نیاورم، دست کم تجربه ای کسب کرده ام و همیم برای من موفقیت است و نسبت به آن احساس خوبی خواهم داشت.

این باورهای اصلی ماست که دنیای درون و احساساتمان را می سازد.

دنباله رو دیگران نباشید

اکثر انسانها وقتی دچار تردید می شوند، منتظر می مانند تا ببینند دیگران چه می کنند، سپس کورکورانه و بی اختیار کارهای آنها را تقلید می کنند.

واژه ای که در روانشناسی اجتماعی برای توصیف چنین حالتی به کار می رود، سند یا مدرک اجتماعی نام دارد.

سعی کنید تفکری مستقل و طبعی پرسشگر داشته باشید.فعالانه اطلاعات و داده های لازم را گرد آوریدو خودتان آنها را پردازش کنید و هرگز درستی هیچ چیز را بدون چون و چرا نپذیرید.

در زمانه ی ما، زندگی به شکلی شده که همه در پی میان بر و راه حل های سریع و کوتاه و بی زحمت هستند. متأسفانه گاهی اوقات همین به دنبال میان بر بودن، نتیجه ی معکوس می دهد. به این معنا که بعضی از میان برها در حقیقت، میان برهایی به سوی مرگ، بیماری و غم هستند.

تأثیر شگفت انگیز عقاید بر رفتار انسان

عقیده، یک تصویر ذهنی است که بر رفتار انسان تأثیر مستقیم دارد. به طور کلی، عقیده و ایمان، اساس و بنیان حالت انسان و نتیجتاً رفتار اوست.

عقاید به ما کمک می کنند که از غنی ترین منابع درونی امان استفاده کنیم و آنها را در جهت تقویت امیال و آرزوهایمان به کار گیریم.

برای تغییر رفتار، باید از تغییر عقاید آغاز کنیم. عقیده چیزی نیست به جز تصویر ذهنی که واقعیت های زندگی ما را تحت کنترل خود قرار داده. اگر به موفقیت معتقدید، برای رسیدن به آن حتماً قدرتمند خواهید شد و اگر به شکست اعتقاد دارید، عقیده ی شما سبب ضعف و نهایتاً شکستتان می شود.

به خاطر داشته باشید که اگر بگوئید از پس انجام کاری بر می آئید و یا قادر به انجام آن نیستید، در هر دو صورت حق با شماست، چون این عقیده است که قدرت را در دست دارد.

مواظب دروازه های ذهنتان باشید

همیشه با گارد و نگهبان در مقابل دروازه های ذهنتان آماده باشید، زیرا هر چیزکه اجازه ورود به آن را پیدا کند قطعاً در ذهن ریشه خواهد گرفت و از بذر های آن زندگی آینده تان شکل می گیرد. به این معنا که سالها طول می کشد تا چیز با ارزشی بسازید و همان را ناگهان در کوتاه ترین زمانی نابود کنید.

همیشه موفقیت در نقاط مخفی ای پیدا می شود که افراد عادی حتی به آن نقطه ها نگاه هم نمی اندازند و تنها راه تغییر کیفیت زندگی آنست که مایل باشید خودتان را در آنجا قرار دهید و کار متفاوتی را به انجام برسانید.

وقتی هوشیار نباشید و مدام با خود نگوئید که " من از ذهنم محافظت می کنم "، اطلاعات بی پایه و اساس، شما را بی ثبات و نامطمئن می کنند و به تدریج بخشی از زندگیتان را تشکیل می دهند.

همیشه دیده شده که مردم نسبت به افراد تفاوت نوعی حساسیت دارند. بعضی از انسانها می ترسند که اگر خوشبخت باشند، شاید دیگران از خودشان بپرسند، چرا خودشان در زندگی این چنین نیستند! شما نباید بگذارید این اتفاق بیافتد.

گر تخیل یا تصور در ذهن دارید، آن خیال حتما باید رنگ واقعیت به خودش بگیرد، این شمائید که منبع آن تخیل هستید. خیالات شما زمانی به واقعیت تبدل میشود که مرتب بر روی راه حل متمرکز شوید، نه روی صورت مسئله.

پیش به سوی خوشبختی

قلمرو خوشبختی در احساس و اندیشه آدمی قرار دارد. سد و مانع خوشبختی وجود خارجی ندارد و فقط پرورده ی ذهن است که انسان را از دستیابی به سعادت باز می دارد. ترس چیزی جز وهم و گمان نیست. شما از همین حالا می توانید آن را از اعماق ذهنتان بیرون بکشید و به جایش بذر امید و موفقیت و اندیشه و احساس پیروزی در تمام امور بنشانید.

فقط یک راه برای رسیدن به آرامش روح و خوشبختی وجود دارد...اینکه حضور خداوند را هرگز در درونتان از یاد نبرید.

همیشه خوشبختی را انتخاب کنید. خوشبختی یک عادت است، بکوشید به این عادت خوب معتاد شوید و پیوسته امیدوار باشید.

هر صبح که دیده می گشائید، با خودتان بگوئید:

"امروز من خوشبختی و موفقیت را انتخاب کرده ام. امروز کارم به خوبی پیش میرود. برای همگان خیر و صلاح می خواهم. من امروز آرامش را انتخاب می کنم."

اگر به این اعتقاد،  و عشق به زندگی را بیفزائید، حتماً خوشبختی را برگزیده اید. برای آنچه در زندگی دارید، شکرگزار باشید. برای تمامی افراد خانواده و آشنایانتان آرزوی خیر و خوشی و سلامت کنید. از صمیم دل خوشبختی را آرزو کنید.هیچ آرزویی بدون خواست قلبی شما میسر نمی شود.

شما قارید حتی شکست هایتان را به موفقیت تبدیل کنید و خواستهای عمیق قلبی تان را توسط نیروی شگفت انگیز روح و ضمیر باطن برآورده سازید.

 

  قلی زاده 

مدیر گروه تحقیقاتی راز ذهن ثروتـــــــــــــمند

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh

مطالب مرتبط

در صورتی که علاقمند به دریافت مطالب با کیفیت در زمینه های موفقیت هستید ایمیل معتبری را وارد نمایید تا بتوانیم مطالب ارزشمندی را برایتان ارسال کنیم .